KURUMSAL

HAKKIMIZDA

1987 yılından günümüze uluslararası standartlara uygun yüksek teknoloji analitik ve temel laboratuvar analiz ekipmanlarının ülkemiz ve çevre ülkelerde pazarlama, satış ve satış sonrası faaliyetlerini sürdüren firmamız, aynı zamanda kinematik viskozimetre, oksidasyon stabilitesi ve benzeri test ekipmanlarının araştırma, geliştirme ve üretim faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. Sektörel talep ve kullanıcı ihtiyaçlarını en üst seviyede tamamlama odaklı kalite politikamız ile amacımız müşterilerimize en üst seviye sistemleri üstün hizmet kalitesi ile  ulaştırmaktadır.

Faaliyetlerimiz

Farklı uygulamalara yönelik yüksek teknoloji analiz sistemlerinin üretim, geliştirme, satış ve servis faaliyetlerini üstün hizmet kalitesi anlayışı ile sürdürmekteyiz.

 1. Satış & Pazarlama

  Ülkemiz ve çevre ülkelerde bulunan satış ofislerimizde konusunda uzman personelimiz ile  standart ve farklı uygulama taleplerine yönelik en uygun çözümleri üstün hizmet kalitesi ile müşterilerimize sunmaktayız.

 2. Kurulum & Eğitim

  Cihaz kurulumları ve kullanıcı eğitimleri, müşteri talepleri doğrultusunda uzman servis ekibimiz tarafından istenilen konumda gerçekleştirilmektedir. Kurulum sonrası kullanıcı sorularına yönelik servis ekibiz tarafından süresiz uzaktan destek sağlanmaktadır.

 3. Bakım & Onarım

  Cihaz veriminin üst seviyede tutulması ve analiz devamlılığın sürdürülmesi odaklı teknik servis ekibimiz, periyodik bakım, arıza tespit ve cihaz onarım faaliyetlerini üstün hizmet kalitesi ile sürdürmektedir.

 4. Araştırma & Geliştirme

  Biolab Teknoloji Geliştirme Merkezi çatısı altında yüksek malzeme, makine, elektronik, yazılım ve kimya mühendislerinden oluşan araştırma ve geliştirme ekibimiz, üretimini gerçekleştirdiğimiz sistemlerin en güncel teknoloji ile donatılması ile birlikte  kullanıcı talepleri ve yeni uygulama taleplerine yönelik  yeni analiz sistemlerinin geliştirme süreçlerini üstlenmektedir.

 5. Üretim

  Ankara Çayyolu Bölgesinde bulunan merkez ofisimizin yanı sıra 2019 yılında Başkent Organize Sanayi Bölgesinde faaliyete giren 1800 metrekare kapalı alana sahip  Biolab Teknoloji Geliştirme Merkezin’de analiz cihazlarımızın üretimleri, araştırma geliştirme ve kalite kontrol faaliyetleri gerçekleştirilmektedir.

Misyonumuz

Kaliteli ve yenilikçi analiz cihazları üretmek, temsilciliğini üstlendiğimiz firmaların pazarlama, satış ve satış sonrası destek hizmetlerini yüksek hassasiyetle gerçekleştirmek, global satış ve servis ağı ile üretimini gerçekleştirdiğimiz sistemleri dünyanın her bölgesinde son kullanıcılar ile buluşturmak.

Vizyonumuz

Üretim kalemlerimizi geliştirerek ve genişleterek analiz cihazları konusunda kullanıcı beklentilerini en üst düzeyde karşılamak.

Yüksek teknoloji üretim ve hizmet kalitemizi uzman satış kadromuz ile bütünleştirerek ülkemizde ve dünyada müşteri güven ve sürekliliğini sağlamak.

Müşterilerimiz

Referanslarımız

33 yılı aşkın süredir en uygun çözümleri sunmaya devam ediyoruz.

Kalite Politikamız

Sertifikalarımız

Firmamız üretim, pazarlama ve satış sonrası hizmet kalitesinin artırılması ve  sürekliliğinin sağlanması amacı ile tüm güncel kalite yönetim sertifikalarına sahiptir.

Kilometre Taşları

Kurum Tarihçesi

Şubat, 1987

Ankara Kavaklıdere bölgesinde Birleşik Mühendislik adı ile faaliyetlerine başladı.

Haziran, 1992

Farklılaşan müşteri talepleri üzerine analiz cihazları alanında hizmet vermek üzere Biolab firması kuruldu.

Mart, 1997

Biolab, Birleşik Mühendislik’i kendi bünyesine dahil etti.

Mart, 2000

Ankara Kazan Bölgesinde açılan üretim alanında ar-ge ve üretim faaliyetlerine başlandı.

Mayıs, 2005

Biolab ODTÜ işbirliği ile Tükiye’nin ilk ve tek gen transfer sistemi üretildi.

Aralık, 2007

Tübitak, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı ve TÜSİAD tarafından düzenlenen 7. Teknoloji Kongresin’de Biolab, nanoteknoloji, biyoteknoloji ve nanobiyoteknoloji dallarında birincilik ödülüne layık görüldü.

Şubat, 2009

Parlama noktası, kül fırını vb. laboratuvar sistemlerini üretim portföyüne eklendi.

Temmuz, 2015

Türkiye’nin ilk ve tek tam otomatik kinematik viskozimetresi Viscol-10 Serisinin ar-ge çalışmaları tamamlanarak üretimine geçildi.

Nisan, 2016

Başkent Organize Sanayi’nde tamamlanan 1800 metrekare alana sahip Biolab Teknoloji Geliştirme Merkezi’nde geliştirme ve üretim imkanları genişletirilerek bu faaliyetlere hız kazandırıldı.

Ekim, 2017

Pasol Oksidasyon Stabilitesi Analizörü, Vapol Buhar Aktarım Sistemi ve diğer fiziki test sistemleri ile ürün portföyü genişletildi.

Bugün

Biolab, günümüzde 7 ülkede bulunan satış ve servis ofisleri, yetkili temsilciliklerimiz ve global satış partnerlerimiz ile analiz cihazları üretimi, satış ve teknik destek faaliyetlerini sürdürmektedir.

İnsan Kaynakları

Bizimle çalışmak ister misiniz?

Biolab ailesine katılmak istiyorsanız öz geçmişinizi biolab@biolab.com.tr adresine göndererek iş başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Değerlendirme sürecimizde alınan başvurular doğrultusunda uygun adaylar görüşme süreçlerine davet edilmektedir. İlan dönemi dışında gerçekleştirilen başvurular da incelenerek firmamızın insan kaynakları havuzunda değerlendirilmek üzere bekletilmektedir.

Yetkili

Temsilciliklerimiz

Ülkemiz ve çevre ülkelerde satış ve servis hizmetlerini üstlendiğimiz yetkili temsilciliklerimiz.

Çevre Politikamız

Doğayı Seviyoruz

Biolab olarak temel amacımız faaliyet gösterdiğimiz tüm lokasyonlarda çevremize sıfır zarar vermektir. Üretim ve diğer tüm faaliyetlerimizde verimliliğin iyi bir çevre yönetimiyle elde edilebileceğinin farkında olarak, operasyonlarımızda en iyi çevre performansını yakalamak adına kirliliğin kaynağında önlenmesi ile temiz ve sağlıklı bir çevrenin gelecek nesillere aktarılması için çevre performansının en üst seviyede tutulmasını sağlamaktayız.