Clora Klor Tayin Cihazı

Hidrokarbon türevi ürünler için toplan klor elementi tayin cihazı

 1. Genel Özellikler

  CLORA Klor Tayin Cihazı, monokromatik dalgaboyu yayınım XRF (MWDXRF) teknolojisi ile aromatikler, distilatlar, ağır yakıtlar, sulu çözeltiler ve tüm sıvı petrol türevlerinin içerdiği klor miktarının ASTM D4929 ve ASTM D7536 standartlarına uygun olarak 0.07 ppm seviyesine kadar tespit edilmesini sağlar.

  Petrol etürevlerinde klor konsantrasyonunun ölçülmesi ve kontrol altında tutulmaı çok önemlidir. Ham petrolden rafineri akışlarına ve polimerizasyon beslemelerine kadar klor içeriği hassas şekilde izlenmelidir. Boru hatlarındaki korozyon oluşumu, rafineri proseslerindeki olası asit oluşumu veya katalizör deaktivasyonu oluşmasında en önemli unsurlarıdan biri klor elementidir.

  Özellikle rafineri hatlarında klor oluşumunun önlenmesi için ham petroldeki klor miktarı sürekli kontrol edilmelidir. Klor tayini için en yaygın olarak ASTM D4929 yöntemi kullanmaktır. Bu metod, ham petrolün damıtılarak nafta elde edilmesini ve nafta fraksiyonundaki klorürün ölçülmesini içerir. Bir kontaminasyon olmadığı sürece klor miktarının çok düşük seviyelerde olması beklenir.

  Clora Klor Tayin Sistemleri ile opsiyonel sunulan Accu-Flow Numune hücresi ile ham petrol ve benzeri numuneler için herhangi bir ön-işlem gerekmemektedir. Clora XRF Cihazları, 8 numune kapasiteli otomatik örnekleme ünitesi ile de kullanılabilmektedir. Accu-cell hazır numune kapları ile 1-2 ml numune ile analizler gerçekleştirilir.

  Dahili dokunmatik ekranı üzerinden tüm analiz parametreleri ayarlanabilmektedir. Clora X-RAY Flöresans Cihazları, dışarıdan herhangi bir gaz bağlantısı, ısıtıcı hücre, quartz bağlantı birimi vb. elementlere ihtiyaç duymadan sadece güç bağlantısı ile 0.07 ppm – %4 wt aralığında klor miktarı ölçümlerini gerçekeştirir.


  Clora Klor Tayin Cihazı Özellikleri
  • Tek kalibrasyon ile tüm ölçüm aralığı
  • 0.07 ppm – %10 aralığında klor tayini
  • 300 sn analiz süresi
  • Vakum altında çalışma özelliği (Gaz gerektirmez)
  • Minimum bakım gereksinimi
  • Accu-Cell ile numune hazırlama kolaylığı

  Modelleri
  • Clora: 0,13 ppm – %4
  • Clora 2XP: 0,07 – %2 ppm

  Clora Klor tayin cihazı kurulumlarımızı görüntüleyin.

 2. Teknik Özellikler
  LOD0.13 ppm (600 sn)
  Ölçüm Aralığı0,13 ppm – %4 wt
  KontrolDokunmatik Ekran
  Analiz Süresi30s – 900s
  KullanımSaha veya laboratuvar
  X-Ray KaynağıSoğutmalı x-ray eksitasyon kaynağı
  Güç Gereksinmi100 – 120 VAC, 47 – 63 Hz at 6 Amp
  Boyutlar (GxDxY)37 x 50 x 34 cm
 3. Standartlar
  • ASTM D4929
  • ASTM D7536
 4. İletişim Formu
 5. Dokümanlar
 6. İlgili Ürünler