Sıvı Erozyonu Test Cihazı

Sıvı-katı erozyonu ve arıza mekanizmalarının simülasyonu için hassas erozyon test sistemi

 1. Genel Özellikler

  Sıvı Erozyonu Test Cihazı, rüzgar türbinlerinde, uçaklarda, helikopter kanatlarında ve savaş uçaklarında kullanılan malzemelerin sıvı-katı erozyonu ve arıza mekanizmalarını simüle etmek için tasarlanmıştır.

  Malzemeler üzerinde tekrarlayan su damlası etkisi ciddi aşınmalara neden olabilir. Bu tip aşınma, yağmurda veya su damlacıklarının bulunabileceği diğer ortamlarda yüksek hızda çalışan yüzeylerin ön yüzeylerinde sıklıkla görülmektedir.

  Yüksek hızlı su damlacıklarına tekrar tekrar maruz kalmak çok yıkıcı etkilere sebep olabilmektedir. Yüksek darbe basınçları, kesme dalgalarına ve yanal aşınmalara neden olabilir.

  Bileşenler üzerindeki tekrarlayan su damlacıkları etkileri, aşırı koşullar altında artan yüzey dalgalanmaları, kraterler veya bileşen arızaları nedeniyle performansı ve verimliliği etkileyebilir.

  Sıvı Erozyonu Test Cihazı, rüzgar türbinlerinde, uçaklarda, helikopter kanatlarında ve savaş uçaklarında kullanılan malzemelerin sıvı-katı erozyonu ve arıza mekanizmalarını simüle etmek için tasarlanmıştır.


  Damla Jeneratörü

  Geleneksel sıvı erozyonu test cihazları büyük, pahalı ve tehlikeli ekipmanlar içermektedir. Geleneksel sistemlere göre bu sistemin damla jeneratörü tasarımı artık sıvı erozyonu test sistemini kompakt, kullanışlı ve uygun maliyetli bir test cihazında birleştirmektedir.

  Kullanıcılar, dakikalar içinde çarpma sıklığını, çarpma hızını, uzak mesafeyi ve damlacık boyutunu kolayca değiştirebilmektedir.


  AYARLANABİLİR NUMUNE ALANI

  Ayarlanabilir, korozyona dayanıklı numune alanı, kullanıcılara test numunelerini istedikleri açıda yerleştirme esnekliği sağlar. Numune alanı, küçük veya büyük numuneleri kolayca barındırabilir. Büyük numuneler kullanılırken, numune alanı, küçük, örtüşen veya örtüşmeyen alanlara izin verecek şekilde ayarlanabilmektedir. Numune alanı, darbe açılarının malzeme veya kaplama arızaları üzerindeki etkilerini incelemek için darbe açılarını değiştirecek şekilde de ayarlanabilmektedir.


  KARARLI VE KOLAY

  Sıvı Erozyonu Test Cihazı, jet hızını, damlacık boyutunu, çarpma frekansını, numune uzaklığını ve çarpma açılarını hassas bir şekilde kontrol etme yeteneğine sahiptir.

   


  YÜKSEK HIZLI KAMERA MONTAJI

  Sıçrama korumalı şeffaf muhafaza alanı, test sırasında görünürlük ve su tutma imkanı sağlar. Yüksek hızlı kamera için isteğe bağlı bir montaj parçası, su damlasını veya test edilen yüzeyi gözlemlemek için yüksek hızlı kamera sistemi montajı için bir opsiyonel olarak sipariş edilebilmektedir.

 2. Teknik Özellikler
  • Hız: 50 m/s’ye kadar
  • Aşındırıcı Besleme Hızı: 100 ila 2000 cc/dak (Ayarlanabilir)
  • Çarpma Açısı: 15°, 30°, 45°, 60°, 75° & 90° (Opsiyonel diğer açılar)
  • Uç Çapı: 4 mm
  • Örnek Boyutu: 25 x 24 x 4 ila 8 mm. (Opsiyonel farklı boyutlar)
  • Hazne Kapasitesi: 60 litre
 3. Uygulamalar
  • Rüzgar türbini kanatlarında erozyona dayanıklı bantlar ve kaplamalar
  • Petrol ve gaz operasyonlarında akış kontrolü için kısma valflerinde kullanılan sert kaplamalar.
  • Havacılık endüstrisinde, uçak yapılarına ve pencere malzemelerine zarar vermemek için kullanılan kaplamalar
  • Enerji santrallerinde buhar nakli için kullanılan erozyona dayanıklı boru malzemeleri.
  • İşlenmesi zor malzemeler için geleneksel olmayan işleme teknikleri
 4. Talep Formu
 5. Dokümanlar
 6. İlgili Ürünler