Etiket: Viskozite

Geochem Laboratuvarına Viscol Viskozimetre Kurulumu

Partnerimiz Emphor Diagnostics Life Analytical Science tarafından Geochem Commercial Laboratuvarın’a Viscol Otomatik Kinematik Viskozimetre kurulum ve eğitimlerini başarıyla gerçekleştirdik. Cihaz Geochem Laboratuvarı için ASTM D445, ISO 3104 ve diğer ilgili standartlara uygun olarak ham petrolden yeni madeni yağlara kadar olan tüm numunelerde hassas ve tam otomatik viskozite ölçümleri için kullanılacaktır.

Cihaz Kurulum

Trafo Yağ Ölçümleri için Kinematik Viskozimetre

ASTM D445, ISO3104 ve IP71′ standartına uygun transformatör yağı ölçümleri için Viscol-10A Kinematik Viskozimetre kurulum ve eğitimlerini başarıyla gerçekleştirdik. Viscol-10A Tam Otomatik Kinematik Viskozimetre, kinematik viskozite ölçümleri için en yüksek doğruluk sağlar ve operatörler arasındaki sapmayı ortadan kaldırmaktadır.  

Cihaz Kurulum

Caterpillar Laboratuvarına MiniLab 153 Kurulumu

Caterpillar Yağ Laboratuvarın’a MiniLab 153 Yağ Analizi Sistemi ve Viscol 10AS Otomatik Kinematik Viskozimetre Cihazı kurulum ve eğitimlerini tamamladık. Spectroil Element Analiz Cihazı, LaserNet Partikül Sayım, SpectroVisc Viskozimetre ve FluidScan Yağ Analiz Cihazı kombinasyonundan oluşan MiniLab 153 ve Viscol 10AS Otomatik ASTM D445 Viskozimetre müşterimizin kullanılmdaki ve kullanuılmış yağ analizlerinin tam kapsam dahilinde birkaç dakika […]

Cihaz Kurulum

Kağıt Hamuru Ölçümleri için Kinematik Viskozimetre

Viskozite, kağıt ve kağıt hamurunun kalitesinin belirlenmesinde önemli rol oynamaktadır. Farklı türdeki ağaç veya bitki lifleri, farklı viskozitelere sahip hamurlar oluşturur ve bunlar son kağıdın özelliklerini büyük ölçüde etkileyebilir. Yüksek viskozite değeri, genellikle daha güçlü, daha uzun veya daha bütün lifleri işaret eder. Kağıt hamurunun viskozitesi, sayfanın homojen özelliklere sahip olması noktasında da çok önemlidir. […]

Cihaz Kurulum, Kurumsal

PT Teknoklop Biolab Ziyareti

PT TeknoKlop Endonezya firmasına tarafından firmamıza gerçekkleştirdikleri ziyaretleri için teşekkür ederiz. Avief Nurrokhim Maryono ve Syaikhoniabdur Rokhman tarafından gerçekleltirilen bu ziyarette üretim ve geliştirme faaliyetlerini gerçekleştirdiğimiz Otomatik Kinematik Viskozimetre Sistemleri, RPVOT Oksidasyon Kararlılık Analizörleri ve diğer ürünlerimiz ile ilgili geniş bir servis ve satış eğitimlerini başarı ile tamamladık.

Eğitim / Seminer, Kurumsal

Rafine Baz Yağ Ölçümleri için Kinematik Viskozimetre Kurulumu

ASTM D445 ve ISO 3104 standartlarına uygun tam otomatik viskozite tayinleri için  Viscol-10A Otomatik  Kinematik Viskozimetre kurulumunu başarı ile tamamladık. Rafine baz yağ ölçümleri için kullanılacak olan bu sistem, gelişmiş otomasyon özellikleri ve kullanıcı dostu arayüzü ile viskozite ölçümlerinin otomatik ve en hassas şekilde gerçekleştirilmesi için kullanılacaktır.

Cihaz Kurulum

Yüksek Sıcaklık Kinematik Viskozimetresi Kurulumu

Viscol-10B Yüksek Sıcaklık Kinematik Viskozimetre Cihazı kurulum ve eğitimlerini başarı ile gerçekleştirdik. 130°C’de ağır wax (balmumu) numune ölçümleri için Shell MDS Laboratuvarı tarafından tercih edilen cihazımız ile AASTM D445 vb. standartlara uygun kinematik viskozite ölçümleri tam otomatik olarak gerçekleştirilecektir.

Cihaz Kurulum

Baz Yağ Analizleri için Kinematik Viskozimetre Kurulumu

Baz yağ analizleri için 2 adet kinematik viskozimetre kurulum ve eğitimlerini başarı ile tamamladık. Geri ve ileri dönüşüm teknikleri ile elde edilen baz yağların 40°C VE 100°C ‘de kinematik viskozite ölçümleri ile birlikte otomatik viskozite indeksi hesaplama ve raporlamaları için kullanılacak olan bu iki sistem, ASTM D445, ISO 3104, IP71 ve benzeri standartlara uygun sonuçların […]

Cihaz Kurulum

Kinematik Viskozimetre (ASTM D445) Kurulumu

Viscol-10A Otomatik Kinematik Viskozimetre Cihazının kurulum ve eğitimlerini gerçekleştirdik. Madeni ve sentetik yağların 40°C ve 100°C’de kinematik viskozite ölçümleri için kullanılacak olan bu cihaz, ASTM D445, ISO 3104, IP71 ve benzeri standartlara uygun sonuçların herhangi bir kullanıcı müdahalesi gerektirmeden elde edilmesini sağlayacaktır.

Cihaz Kurulum

Yağ Üreticisi için Kinematik Viskozimetre Kurulumu

Yeni yılın ilk Otomatik Kinematik Viskozimetre Cihazının kurulumunu gerçekleştirdik. 40°C ve 100°C sıcaklıklarda madeni yağların viskozite ölçümleri için kullanılacak olan bu sistem, ASTM D445, ISO 3104, IP71 ve benzeri standartlara uygun en kararlı sonuçların alınması ve otomatik viskozite indeks hesap ve raporlamaları için kullanılacaktır.

Cihaz Kurulum